Jan II Kazimierz, Ort Wschowa 1652/1 MW - przebitka

stan zachowania
3
cena wywoławcza
250 PLN
900 PLN

Trzeci rocznik ortów wschowskich króla Jana.

Pod herbem Wieniawa litery MW w ligaturze - oznaczenie mennicy (Münstatte Wschowiensis).

Rzadka odmiana z przebitką w dacie z 51 na 52.

Wariant z IOAN.CASIMIR w tytulaturze.

Zadrapanie na awersie. Dobry relief, świeże tło. Stara patyna.

Kopicki 1713, Kurpiewski jak 328