Militärverdienstkreuz.
Ustanowiony w 1849 roku przez cesarza Franciszka Józefa I jako odznaczenie dla oficerów za zasługi wojenne lub szczególnie wzorową służbę w czasie pokoju.
W roku 1860 dodano Dekorację Wojenną w postaci wieńca laurowego, zaś po wybuchu I Wojny Światowej ustanowiono dwie wyższe klasy – i dotychczasowy MVK stał się klasą III.
Egzemplarz sygnowany na uszku puncą zawartości srebra (głowa Diany) oraz oznaczeniem producenta BA (Bachruch, Budapest).
W oryginalnym etui tego samego producenta.
Wymiary: 32 x 35 mm.