Krzyż Zasługi Wojskowej, Klasa III z Dekoracją Wojenną, w etui

cena wywoławcza
250 PLN
650 PLN

Militärverdienstkreuz.

Ustanowiony w 1849 roku przez cesarza Franciszka Józefa I jako odznaczenie dla oficerów za zasługi wojenne lub szczególnie wzorową służbę w czasie pokoju.

W roku 1860 dodano Dekorację Wojenną w postaci wieńca laurowego, zaś po wybuchu I Wojny Światowej ustanowiono dwie wyższe klasy – i dotychczasowy MVK stał się klasą III.

Egzemplarz sygnowany na uszku puncą zawartości srebra (głowa Diany) oraz oznaczeniem producenta BA (Bachruch, Budapest).

W oryginalnym etui tego samego producenta.

Wymiary: 32 x 35 mm.