Silbernes Verdienstkreuz.
Ustanowiony w 1849 roku przez cesarza Franciszka Józefa I.
Krzyż na czerwonej wstążce za zasługi cywilne.
Na pierścieniu sygnowany puncą srebra i znakiem producenta: V. Mayers Söhne, Wien.
Srebro, częściowo emaliowane, średnica 30 mm.