Hans Schwarz i jego Polskie Medale, Gumowski, Kraków 1917

cena wywoławcza
150 PLN
400 PLN

Publikacja bardzo rzadka, w formie wydzielonej z własną okładką, nadbitki z Prac Komisyi Historyi Sztuki.

Pierwszy raz w takiej formie widzimy ją w ofercie, dotychczas spotykając tylko w formie wycinków z w/w "Prac..."

Praca poświęcona medalierowi czasów Zygmunta I Starego, któremu przypisuje się autorstwo jednych z pierwszych, polskich medali.

Proweniencja numizmatyczna: pieczątka własnościowa Rudolfa Mękickiego, Lwów

Stan zachowania dobry, bez uszkodzeń. Wnętrze zachowane pięknie. Zewnętrznie grzbiet okładki wzmocniony przez niezbyt estetyczne oklejenie płótnem.

23 strony.

Format 20.5 x 26 cm.

Kraków, 1917 r.