Zdjęcie portretowe znanego numizmatyka - Władysława Terleckiego w ramie o wymiarach 34.5 x 44 cm. W ramie zdjęcie w passe-partout o wycięciu 23 x 16.5 cm.
Drugie zdjęcie jest, według opisu, w ujęciu z roku około 1930 i ukazuje W. Terleckiego przy pracy w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Państwowej. Zdjęcie opisane na odwrocie, format 13 x 18 cm.
W komplecie również list pisany odręcznie, z autografem ww. i na jego papierze osobistym tłoczonym suchą pieczęcią. List datowany na 7.XI.62 i zapisany na kartce formatu A4.