Pommersche Gnadenpfennige, Tassilo Hoffmann, 1933

cena wywoławcza
~233 EUR
~268 EUR

Pięknie wydanie o monetach pamiątkowych, medalach i medalionach książąt pomorskich.

Liczne dobrej jakości zdjęcia i reprodukcje omawianych walorów.

Wydanie w języku niemieckim.

Dawna oprawa introligatorska - płótno ze złoceniami. Jako wkładka wewnątrz zachowana oryginalna, wydawnicza obwoluta papierowa (jej papier częściowo pokruszony, szczególnie na grzbiecie; z niewielkimi ubytkami i w dwóch częściach). Stan oprawy książki bardzo dobry. Stan zachowania wnętrza piękny.

Proweniencja: Ex Libris A. Gupieńca i numer z jego biblioteki 1544. Ex Libris Jacka Strzałkowskiego z jego podpisem i jego adnotacja o zakupie 17.1.1985 po Anatolu Gupieńcu.

100 stron i 10 tablic.

Format: 23.5 x 30 cm.

Wydanie: Szczecin, 1933 r.

Rzadkie i pięknie zachowane dzieło.