Stefan Batory, Trojak Poznań 1585 - mała głowa

stan zachowania
cena wywoławcza
~35 EUR
~140 EUR
Iger jak P.85.1.a (R1), Parchimowicz 112.b1, Kopicki 534 (R1), Tyszkiewicz 1.50 mk

Zarysowania na awersie i kolorowa patyna. Rewers ładny, z połyskiem.

Ostatni, drugi rocznik trojaków z tym typem popiersia królewskiego (mała głowa).

Odmiana z REX.P.M w tytulaturze i tarczce z Przegonią z górną krawędzią z dwóch łuków zamiast jednego.