Projekty ołówkowe z paryskiej pracowni Couleurs Fines, sygnowane owalną pieczęcią artysty Clement Serveau.
Wykonane w skali 1:1 na planszach kartonowych formatu 37 x 27 cm.
Unikalne, jednostkowe pozycje z etapu przygotowawczego emisji emigracyjnej, pokazujące też drogę polskiego rządu na emigracji i zamysł całej emisji, gdyż szkice do drukowanych w Londynie banknotów, przygotowany już wcześniej, we Francji.
Stan zachowania bez uwag.
Muzealnej klasy obiekty.