Wymiary:
- długość całkowita (bez pochwy) 79 cm
- długość głowni 66 cm
- szerokość głowni u nasady 4 cm
- grubość głowni u nasady 0.8 cm
- krzywizna głowni 2.5 cm
Sztych przygrzbietowy
Półszabla prawdopodobnie XVIII w. lub XIX w. Państwo i formacja nieznane.
Rękojeść drewniana z resztkami skóry i drucianego oplotu żelaznym drutem.
Osłona rękojeści żelazna z oddzielnymi częściami: osłona, głowica z warkoczem i pierścieniem.
Głownia z dwoma gładkimi płazami, na wewnętrznym punca producenta na zewnętrznym punca prywatna Wojciecha Króla łódzkiego kolekcjonera.
Brak pochwy