Jedyna monografia mennicy w Malborku pióra niezrównanego T. Kałkowskiego. Niepozorna, ale barwnie i fachowo napisana.
Proweniencja: ex libris Arsenał - Muzeum Historyczne we Wrocławiu.
- wydanie 1969, Malbork
- format 16 x 18 cm
- stron 66 + 25 rycin w tekście
- oprawa miękka z obwolutą