Barbara Butent-Stefaniak, Dorota Malarczyk
Obieg pieniężny na Śląsku we wczesnym średniowieczu od X do połowy XII wieku.
Praca składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich prezentuje inwentarz znalezisk wczesnośredniowiecznych monet odkrytych na Śląsku do końca 2006 r. Druga - będąca szczegółowym omówieniem kategorii znalezisk, ich charakteru i przemian w ciągu około 200 lat - zawiera analizę oraz próbę interpretacji obiegu monet na tym terenie od X do połowy XII w., a także wnioski dotyczące obrotu monetarnego i tezauryzacji srebra.
- wydanie 2009, Wrocław
- format 17 x 24.5cm
- stron 357
- oprawa twarda
- stan nowy, zafoliowany