Wczesne, powojenne wydanie z roku 1947.
Treść przybliża dołączone zdjęcia spisu treści.
Nakład zapewne niewielki, pozycja nieczęsta na rynku.
Przedarcie pierwszej strony okładki. Grzbiet wzmocniony płócienną okleiną, poza tym stan bardzo dobry.
Proweniencja: Ex librisy Centralnej Biblioteki Wojskowej i Biblioteki Domu Wojska Polskiego, z pieczęciami wykreślającymi je z inwentarza.
- wydanie 1947, Warszawa - Kraków
- format 18 x 25 cm
- stron 208
- oprawa miękka, kartonowa