Разширено търсене Разширено търсене
3073

Zbiór Minus'a - Katalog aukcyjny 1874 r.

add Твоята бележка
Опис на артикула
Литература: BNP 408

W katalogu m.in. portugał ryski Batorego 1586, klipa talarowa 1614 itp. Ogólnie znakomita Polska na str. 72-93, pozycje 1326-1617 i wiele w powiązanych.

Kolekcja należąca do klasyki. O Gotardzie Minus i jego kolekcji J. Strzałkowski pisał tak: „Posiadał w Rydze, w połowie XIX w. duży zbiór monet kurlandzkich i inflanckich oraz ok. 300 polskich z talarami Zygmunta Augusta i Jana III Sobieskiego..."

Licytacja rozpoczęła się w Wiedniu 16 listopada 1874 rok. Licytowano 5379 pozycji.

Wydany katalog to 387 stron tekstu oraz 3 strony rysowanych tablic (rok 1874), w tym na jednej z nich portugał Stefana Batorego.

Pobieżnie przeglądając listę wynikową można zauważyć, że cena portugała Batorego wyraźnie wyróżnia się wysokością na tle całej aukcji - jest to 700 florenów. Klipa talarowa Zygmunta III 1614 roku też do tanich nie należała - 125 florenów. Jej cena jest zapisana odręcznie, również piórem, przy pozycji i podkreślona, także niewykluczone, że nabył ją właściciel tego katalogu (podkreśleniem pozycji bardzo często, szczególnie ówcześnie, oznaczano pozycje posiadane, bądź nabyte).

Ogólnie polska na tej aukcji miała dość wysokie ceny. Pod pozycja 1361 sprzedano talara lekkiego 1620 rok (w opisie po polsku jako "Kopa za głowę") za 120 florenów, a talara 1625 za 165 florenów.

Znakomity zbiór, pełen rzadkości i rarytasów.

Niniejszy katalog kompletny, wraz z współoprawną, drukowaną listą wynikową. Lista wynikowa podniszczona, klejona po krawędziach (zapewne dosłana później, po zakończeniu aukcji i stąd podniszczona). Poza podniszczoną listą wynikową katalog w stanie znakomitym. Oprawa w półskórek z epoki, z dyskretnymi złoceniami.

Egzemplarza z biblioteki Wiktora Chomińskiego, z jego pieczęcią własnościową na karcie tytułowej.

Format zewnętrzny 210 x 147 mm.

Аукцион
Аукцион 18 - Есен '22
Дата
06 Октомври 2022 CEST/Warsaw
Начална цена
84 EUR
Продажна цена
261 EUR
Наддадена сума
310%
Преглеждания: 104 | Любими: 2
Аукцион

Аукцион 18 - Есен '22
Дата
06 Октомври 2022 CEST/Warsaw
Протичане на наддаването

Всички позиции ще бъдат предмет на наддаване

Премия за продавача
Подбиване на цена
  400

Правила и условия
За аукциона
За продавача
Контакт
Работно време
Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Петък
Затворено
Неделя
Затворено