Pięknie zachowany medal, a dzięki złoceniu o bardzo efektownej prezencji.
Złocenie piękne, prawdopodobnie wykonawcy.
Awers: Święty Jerzy walczący ze smokiem, w otoku legenda MIŃSK WILNO 1919 GRODNO ŁUCK / ANI OGNISTE SMOKI NAS USTRASZĄ
Rewers: Obraz M.B. Częstochowskiej, PANNO ŚWIĘTA CO W OSTREJ ŚWIECISZ BRAMIE POD TWOJĄ OBRONE Z POKORĄ SIĘ UCIEKAMY
Sygnatura LEWANDOWSKI FECIT 1919 IX
Brąz złocony, średnica 55 mm, waga 67.2 g.