Rzadka wersja, wybita w srebrze, medalu upamiętniającego Stefana Okrzeja.
Autorstwa Władysława. Gruberskiego (sygnowana na prawo od głowy).
Cechowana na obrzeżu (próbą srebra Ag.925 i znakiem mennicy).
Awers: Głowa en face, niżej STEFAN OKRZEJA, po prawej stronie głowy sygnatura W.Gruberski / 1925
Rewers: Robotnik i inteligent trzymający się za ręce, inteligent trzyma pochodnię, w tle budynki. Niżej: W JEDNOŚCI / SIŁA
Srebro, średnica 34 mm, waga 19.8 g.