Разширено търсене Разширено търсене

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Известия по време на онлайн наддаването
notifications_off Аларма: Не
textsms SMS: Няма
add Твоята бележка
Опис на артикула
Състояние: VF+/XF
Литература: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Аукцион
AUKCJA ZIMOWA '23
Дата
04 Февруари, 10:00 CET/Warsaw
Начална цена
3 286 EUR
Състояние
VF+/XF
Начало на онлайн аукциона
lock Аукционът е в процес на подготовка - Регистрацията още не е започнала
Изпратете съобщение до организатора на аукциона

Имаш ли въпроси относно този артикул ли участието ти в наддаването?

Преглеждания: 190 | Любими: 4
Аукцион

AUKCJA ZIMOWA '23
Дата
Петък, 04 Февруари, 10:00 CET/Warsaw
Протичане на наддаването

Всички позиции ще бъдат предмет на наддаване

Премия за продавача
Подбиване на цена
  400 000
  800 000

Правила и условия
За аукциона

За продавача
Контакт
GNDM sp. z o.o.
Работно време
Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Петък
Затворено
Неделя
Затворено