Awers: Popiersie cesarzowej w draperii i z perłami we włosach, w prawo, w otoku legenda: DIVA FAVSTINA
Rewers: Fasada świątyni z 6 kolumnami, po środku pomnik Faustyny Starszej, w otoku legenda: AED DIV FAVSTINAE
Srebro, średnica 17,6 mm, waga 3,19 g.
Proweniencja: H.D. Rauch: 2009
Przedstawiona na rewersie Aedes Divi Faustinae (Świątynia Boskiej Faustyny - wzniesiona w 141 r. n.e. po śmierci małżonki Antoninusa Piusa) to do dziś istniejąca przy Forum Romanum Templum Divi Antonini et Divae Faustinae (po śmierci Piusa w 161 r. Marek Aureliusz dodał zmarłego i ubóstwionego poprzednika do kultu w świątyni jego zmarłem 20 lat wcześniej małżonki). W IX w. przekształcona została w kościół San Lorenzo in Miranda.