Разширено търсене Разширено търсене
3334

Sztandar 5 złotych 1930 - GŁĘBOKI

XF
add Твоята бележка
Опис на артикула
Състояние: XF
Литература: Chałupski 2.23.1.a (R5), Parchimowicz 115.b

Jedna z najrzadszych monet obiegowych okresu międzywojnia.

W komplecie kopertka potwierdzająca zakup w słynnym antykwariacie DESA - jedynym oficjalnie działającym w Polsce sklepem numizmatycznym czasów PRL.

Dobry, drugi stan zachowania. Typowo dla głębokiego sztandaru wyraźnie atrakcyjniejsza prezencja rewersu. Charakteryzuje się świeżym lustrem, dobrą jakością głębokiego bicia. Relief ostry, bez wytarć. Ryski czy skaleczenia nieliczne.

Naturalna patyna z niewielkimi przebarwieniami w prawej, górnej kwarcie. Na awersie wyraźniejsze przebarwienia u dołu, skaleczenie na głowie orła i kilka pomniejszych skaleczeń.

Dobrze zachowana naturalna, mennicza świeżość powierzchni z lekkim połyskiem.

Atrakcyjny egzemplarz jednej z najrzadszych monet II RP.

Emisja jej była bardzo niewielka, szybko jej zaprzestano we wczesnym okresie z przyczyn technologicznych (klinowanie się na stemplu stroną sztandaru).

Na rewersie, po prawej stronie, numer tuszem (14) z dawnego zbioru.

Moneta, która może ozdobić nawet zaawansowane zbiory monet tego okresu.

Аукцион
Аукцион 13 - зима '21
Дата
06 Февруари 2021 CET/Warsaw
Начална цена
2 247 EUR
Състояние
XF
Продажна цена
4 640 EUR
Наддадена сума
206%
Преглеждания: 1626 | Любими: 26
Аукцион

Аукцион 13 - зима '21
Дата
06 Февруари 2021 CET/Warsaw
Протичане на наддаването

Всички позиции ще бъдат предмет на наддаване

Премия за продавача
Подбиване на цена
  3 200
  21 000
  52 000
  210 000
  420 000
  1 000 000

Правила и условия
За аукциона
За продавача
Контакт
Работно време
Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Петък
Затворено
Неделя
Затворено