Ciekawa lektura do wstępnego rozeznania się w polskiej numizmatyce średniowiecznej.
- wydanie 1981, Polska Akademia Nauk
- format 19.5 x 17 cm
- stron 45 tekstu + 24 tablic z wizerunkami monet
- oprawa miękka, kartonowa
Stan: uszkodzony grzbiet, część stron oderwana od składu, okładka poprzecierana i przybrudzona. Środek czysty.