Rozšířené vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Oznámení během živé aukce
notifications_off Budík: Ne
textsms SMS: Nic
add Vaše poznámka
Popis položky
Zachovalost: VF+/XF
Literatura: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Aukce
AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
04 Únor, 10:00 CET/Warsaw
Vyvolávací cena
3 286 EUR
Zachovalost
VF+/XF
Zahájení aukce naživo
lock Aukce se vytváří - Registrace ještě není k dispozici
Poslat zprávu pořadateli aukce

Chcete se na něco zeptat k této položce nebo účasti v licitaci?

Zobrazení: 164 | Oblíbené: 3
Aukce

AUKCJA ZIMOWA '23
Datum
sobota, 04 Únor, 10:00 CET/Warsaw
Průběh licitace

Licitovat se budou všechny položky

Aukční poplatek
Příhozy
  400 000
  800 000

Podmínky používání
O aukci

O prodejci
GNDM sp. z o.o.
Otevírací doba
pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
Zavřeno
neděle
Zavřeno