Krásně dochovaná svatební medaile ze 17. století. Vydána na památku svatby krále Michala Korybuta Wiśniowieckého s Eleonorou Marií 27. února 1670.
Medaile k této příležitosti zhotovili významní medailéři své doby: Jan Buchheim z Vratislavi a Jan Höhn z Gdaňsku. Současná medaile je nesignovanou verzí. Tato je při pohledu na styl Höhnovým dílem.
Velmi vzácný numismatický kus v tomto stavu.
Stříbro, průměr 38 mm, hmotnost 25,75 g.
Averz: královské poprsí ve vavřínovém věnci a rouchu, obrácené vpravo. Na obrubě:
MICHAIL D G REX POL M D LIT RUS PRUS MAS.
Reverz: poprsí Eleonory vlevo, s vlasy propletenými perlovým diadémem a ozdobenými vavřínovým věncem. Na okraji: vpravo nahoře nahoře je umístěn kříž s korunou:
REGINA ELEONORA REGINA POLONIAE