Nedatovaná, nesignovaná medaile, pravděpodobně ze 17. století.
Námět se týká životních a mravních ctností.
Na aversu pyramida pokrytá rostlinami v živém prostředí, s budovami, jezerem s rybářskou lodí, množstvím rostlin a dvěma lidmi v blízkosti pyramidy. Na okraji věta MONIMENTVM ET PIGNUS AMORIS.
Na rubu strom obklopený vinnou révou na břehu vodní plochy, po které pluje několik rybářů. Na přední straně vpravo dvě osoby zabrané do rozhovoru, v pozadí osada a nad ní kostel. Na okraji věta EX ADFECTV ET NECESSITATE.
Stříbro, průměr 43,0 mm, hmotnost 25,27 g.