Wymiary:
- długość całkowita 94 cm
- długość głowni 79 cm
- szerokość głowni u nasady 2 cm
- grubość głowni u nasady 0.5 cm
Głownia z dwoma zbroczami na każdym płazie, na długości 38,0 cm mosiądzowana i bogato zdobiona. Na progu po stronie wewnętrznej wybity napis ROBERT HERMES SOLINGEN. Na zewnętrznym płazie napis gotykiem: Herm Haberlnad a na progu punca - półpostać męska w kapeluszu.
Uchwyt rękojeści drewniany, czarny z oplotem ze skręcanego mosiężnego drutu. Oprawa rękojeści i tarczki mosiężne, wewnętrzna tarczka składana.
Brak pochwy.