Szabla pruskich huzarów z początku XVIII w. określana niekiedy jako wz. 1721
Wymiary:
- długość całkowita 100 cm
- długość głowni 88 cm
- szerokość głowni u nasady 3.5 cm
- grubość głowni u nasady 0.9 cm
- krzywizna głowni 5.5 cm
Strudziny obustronne przygrzbietowe oraz obustronne zbroczę
Sztych przygrzbietowy.
Głownia bez zdobień
Oprawa rękojeści stalowa.
Brak pochwy.