Zlaté křestní medaile z 19. století patří k velkým numismatickým raritám z období rozdělení. Tato však kromě kovu, z něhož byla vyrobena, zaujme i svou historií.
Jedná se o medaili zhotovenou pro Marii Władyslawu Kronenbergovou - vnučku zakladatele Komerční banky (Leopolda Stanisława Kronenberga), dceru polského bankéře a průmyslníka (Stanisława Leopolda Kronenberga).
Příběh s ní spojený inspiroval Numismatický portál, kde najdete rozsáhlý článek Piotra Kosanowského.
Na ráně zlatý punc "94" a písmeno "C".
Kompletní s původní krabičkou.
Zlato, průměr 33,5 mm, hmotnost 17,62 g.