Výrazný ohyb napříč, s drobným poškozením linie.
Typický utrechtský dukát z prvních emisí 18. století. Zde o něco vzácnější ročník.
Dukát z tohoto roku (jiný exemplář) byl nalezen při ztroskotání lodi Akerendam spolu s dalšími 6623 zlatými mincemi převezenými do Nizozemské východoindické společnosti (VOC), tehdejšího mezinárodního koncernu, který vydal vůbec první akcie. Nejznámějšími mincemi z vraku lodi Akerendam jsou utrechtské dukáty z roku 1724.
Poprvé byly raženy pod vedením Silbertuse van Romonda, který zůstal mincmistrem v Utrechtu až do roku 1732. Písmena AE psaná ligaturou Æ ražená písmenným razidlem E s doplněnou chybějící částí.
Mincmistr: Silbertus van Romond
Rytec razítek: Pieter van Cuylenburgh
CONCORDIA RES - PAR - VÆ CRES TRA - (erb)
MO . ORD / PROVIN / FOEDER / BELG . AD / LEG IMP
Zlato, průměr 23 mm, hmotnost 3,43 g.