Prezentovaný chanukový svícen vyrobený po roce 1931, v jednoduchém stylu, s malou rytinou na podstavci, ve Stříbrné huti Sina Herzog, která se nacházela v Krakově na Krakovské ulici 10 a fungovala ve 20. a 30. letech 20. století. Na podstavci je vyražena stříbrná punca 3 (vzorek .800), punc ražený na druhotných částech stříbrného nádobí, a jmenovka výrobce SH.
Polské judaické zboží je skutečnou raritou a na sběratelském trhu se těší velkému zájmu, neboť během druhé světové války bylo toto zboží německými okupanty masivně ničeno a taveno. Dnes jsou památkou na početnou židovskou menšinu, která před válkou žila na území druhé Polské republiky.
Svícen je poškozený - chybí jedno rameno, promáčkliny na podstavci, celek je mírně nakloněný vzhledem k podstavci. Celek v silné patině a zaprášený. Zbytky vosku.
Výška: 310 mm, rozpětí ramen: 245 mm, hmotnost: 304 g.