Pozoruhodný válec v provedení pravděpodobně z druhé poloviny 19. století. Zlacený, smaltovaný; na jednom z ramen smalt s lemováním.
Na středovém medailonu monogram Augsta III Sase (AR.III), připomínající ho jako zakladatele kapituly v roce 1751.
Kromě otlučení smaltu na jednom z ramen celkově dobrý stav.
Rozměry: 70 x 60 mm.