Velmi zajímavý stříbrný odznak z dílny Teodora Wernera, signovaný jeho jménem a kotvou - značkou Karola Malcze, jehož proslulou dílnu převzal.
Odznak pravděpodobně symbolizuje absolvování lékařské univerzity na polském území v rámci ruského záboru, resp. ruského státu. Pěkně smaltovaný a zachovalý. Čepice puncovaná, rovněž vyrobená ve stříbře.
Rozměry 36 x 32 mm, matice o průměru 17 mm, velmi dobře přiléhající ke sloupku.