W ramach II tomu "Roczników Muzeum Świętokrzyskiego" trzy prace o tematyce numizmatyki antycznej:
- Skarb denarów rzymskich ze Skrobaczowa, pow. Busko, J. Kuczyński, str. 115-136.
- Barbarzyńskie naśladownictwo denara rzymskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, J. Kuczyński, str. 137-143.
- Skarb wczesnośredniowieczny z Łagowicy Starej, pow. Opatów, R. Kiersnowski, str. 145-176.
Wydanie: Kraków 1964.
Format: 18 x 24.5 cm.
Stron: 394.
Oprawa: twarda z obwolutą.
Stan zachowania: zniszczona obwoluta, wnętrze w stanie bardzo dobrym.