Erweiterte Suche Erweiterte Suche
4074

Verzeichnis einer Sammlung ausgewählter polnischer Münzen und Medaillen insbesondere von Danzig, Elbing und Thorn, Eugen Merzbacher, München 1896

add Ihre Notiz
Losbeschreibung

Kolekcja polskich numizmatów licytowana z podziałem na 177 pozycji aukcyjnych. Już sam ogląd dołączonej tablicy pozwala zorientować się że zawierała sporo rzadkości.

Oprawa późniejsza, sądzą po papierze wyklejek z niedawnego okresu. Zrobiona dobrze, w impregnowane płótno, z podstawowymi ale precyzyjnie wykonanymi, złoconymi tłoczeniami na grzbiecie.

Wykończenie oprawy w specyficznym i forsowanym przez niektórych introligatorów stylu, polegającym na poprzedzaniu właściwego bloku licznymi kartami czystych przekładek. Konieczność ich wertowania przed dojściem do właściwej treści ma na celu oczyszczenie i odtłuszczenie palców.

Blok katalogu zachowany bardzo dobrze, wraz z oryginalnymi okładkami. Dość ciasno i głęboko oprawiony grzbiet, ale używanie części tekstowej poprawne, problemu nastręcza jedynie ogląd części pozycji na w ten sposób wprawionych tablicach.

Format zewnętrzny 242 x 165 mm, stron 56.

Auktion
Auktion 17 - Frühling '22 in den Royal Baths
Date
02 Juni 2022 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
22 EUR
Endpreis
105 EUR
Mehrgebot
472%
Ansichten: 80 | Favoriten: 1
Auktion

Date
02 Juni 2022 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
Gebotsschritte
  400

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Öffnungszeiten
Montag
Dienstag
Mittwoch
Donnerstag
Freitag
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen