Erweiterte Suche Erweiterte Suche

Johann III. Sobieski, Medaille für die Entdeckung des Sternbilds "Sobieski-Schild" 1694

VF+/XF
star_border
Benachrichtigungen während der Live-Auktion
notifications_off Alarm: Nein
textsms SMS: Keine Treffer
add Ihre Notiz
Erhaltungszustand: VF+/XF
Literatur: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Auktion
AUKCJA ZIMOWA '23
Date
04 Februar, 10:00 CET/Warsaw
Ausrufungspreis
3 286 EUR
Erhaltungszustand
VF+/XF
Zeit bis zur Live-Auktion
lock Die Auktion wird noch vorbereitet - Man kann sich noch nicht anmelden
Sende eine Nachricht an das Auktionshaus

Haben Sie Fragen zu diesem Los oder zum Bieten?

Ansichten: 190 | Favoriten: 4
Auktion

AUKCJA ZIMOWA '23
Date
Samstag, 04 Februar, 10:00 CET/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
Gebotsschritte
  400 000
  800 000

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo

Über den Verkäufer
GNDM sp. z o.o.
Öffnungszeiten
Montag
Dienstag
Mittwoch
Donnerstag
Freitag
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen