Medalion poświęcony poecie, redaktorze Kuriera Warszawskiego.
Rzadko spotykany w tak znakomitej, wczesnej jakości odlania. Cienki odlew z pięknym, wysokim reliefem.
Jakość wykonania niespotykana w późniejszych okresach.
Wykonany wg. modelu autorstwa W. Święckiego, wykonanego przez niego w 1857 roku, w czasie jego pobytu w Warszawie.
Na awersie sygnatury: "W. Święcki Mod." i "Nakład i odlew Fab. Mintera".
Na rewersie naklejka "Sklep Ubocich w Kielcach"
Brąz, średnica 128 mm, waga 260 g