Bardzo rzadki typ denara wrocławskiego.
Ładny stan zachowania.
Emisja Bolesława Krzywoustego jako księcia śląskiego, datowana na lata 1097-1107.
Awers: monogram SI w obwódce. W otoku: BOLEXLAVS (w błędnym zapisie).
Rewers: głowa na wprost, w perełkowej obwódce. W otoku: +.S IOHANNES.
Srebro, średnica 12.7 mm, waga 0.77 g.