Powstanie listopadowe, Pudełko PAMIĄTKA z monetami 1831

Benachrichtigungen während der Live-Auktion
notifications_off Alarm: Nein
textsms SMS: Keine Treffer
add Ihre Notiz
Losbeschreibung

Pudełko pamiątkowe wraz z kompletem monet w nim, bez banknotu który wystawiony osobno, w dziale pieniądza papierowego.

W pudełku:

  • Dukat 1831, odmiana z kropką przed pochodnią, st.2/2+. Bardzo ładny, nie gięty; lekko przetarty na awersie, ale wyraźnie połyskowy z piękną, delikatną patyną złota.
  • 5 zł 1831, st.2. Mocna, ciemna patyna. Niewielkie zadrapania na awersie, na lewo od tarcz. Bardzo dobry, ostry, nieobiegowy relief. Pod patyną przebłyskująca mennicza poświata powierzchni.
  • 2 zł 1831, st.2+/1-. Moneta na której nie zauważamy śladów obiegu. Naturalna, bez wytrać i bez uszkodzeń. O naturalnej, seledynowej kolorystyce, ale jednocześnie z mocnym, czarnawym nalotem na powierzchni, a który obniżona ocena do 2+, gdyż niewiadomo jak dokładnie wyglądać powierzchnia pod nim, czy jak będzie wyglądać po jego zmyciu. Generalnie bardzo ładna sztuka.
  • 10 gr 1931 st.2/2+. Lekko obiegowy relief. Naturalnie seledynowa powierzchnia, bez uszkodzeń, z czarnym nalotem ale ładna, naturalna.
  • 3 gr 1831, st.~2-. Moneta polakierowana, przed lakierowaniem możliwe że umyta. Odmiana z prostymi łapami orła.

Pudełko w wizualnie bardzo ładnym stanie zachowania. Zewnętrznie bez większych uszkodzeń czy deformacji, jedynie brak haczyka. Zachowane wszystkie tasiemki od monet (rzadkość), brak jedynie tasiemek od banknotu. Aksamit zachował czerwień we wgłębienia pod monety nie złote, poza tym naturalnie zblakły. Pudełko pochodzące za pamiątek rodzinnych, wyblaknięcie wgłębienia na dukata wynika z tego, że jako moneta złota (cenna) był on wyjęty z pudełka i przechowywany osobno (obecnie włożony na powrót). Biały materiał pokrywki w stanie dobrym, lekko strzępiący się po krawędziach, ale niw wymagający renowacji.

Całość pochodząca z pamiątek rodzinnych, najprawdopodniej pierwszy raz oferowana na rynku kolekcjonerskim.

Auktion
Aukcja 18 - jesienna '22
Date
08 Oktober, 10:00
Ausrufungspreis
2 190 EUR
Zeit bis zur Live-Auktion
lock Die Auktion wird noch vorbereitet - Man kann sich noch nicht anmelden
Sende eine Nachricht an das Auktionshaus

Haben Sie Fragen zu diesem Los oder zum Bieten?

Ansichten: 1151 | Favoriten: 29
Auktion

Aukcja 18 - jesienna '22
Date
Samstag, 08 Oktober, 10:00
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Lieferkosten

Auktionsgebühr
Gebotsschritte
  400 000
  800 000

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo

Znajdź nas na: YouTube // Facebook // Opinie Google // GNDM.pl

Über den Verkäufer
GNDM sp. z o.o.
Öffnungszeiten
Montag
Dienstag
Mittwoch
Donnerstag
Freitag
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen