Erweiterte Suche Erweiterte Suche
3248

10 Goldprobe 1969 Kościuszko - RARE

UNC/AU
add Ihre Notiz
Erhaltungszustand: UNC/AU
Literatur: Parchimowicz P 257.c1

Oto ZŁOTA próba jednej z najbardziej znanych monet okresu PRL!

Najwyższej klasy walor, który na rynku numizmatycznym pojawia się po raz pierwszy... i być może ostatni!

To wybita w nakładzie zaledwie 8 sztuk (!) złota próba dziesięciozłotówki z Tadeuszem Kościuszką. Wybita w roku 1969, w 25-tą rocznicę PRL.

Dotychczas w historii firmy tylko 1 raz mieliśmy złotą próbę obiegowej monety tego okresu, sprzedaną za 194.700,- złotych (17 aukcja GNDM pozycja 2444).

Piękny, naturalny, menniczy stan zachowania.

Numizmat klasy muzealnej stanowiący jedną z ozdób naszej aukcji.

Napis PRÓBA wypukły. Rant gładki. Projekt Kazimierz Zieliński (niesygnowana).

Złoto, średnica 27.7 mm, waga 17.35 g.

Auktion
Auktion 18 - Herbst '22
Date
06 Oktober 2022 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
12 632 EUR
Erhaltungszustand
UNC/AU
Endpreis
24 345 EUR
Mehrgebot
193%
Ansichten: 716 | Favoriten: 30
Auktion

Auktion 18 - Herbst '22
Date
06 Oktober 2022 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
Gebotsschritte
  400

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Öffnungszeiten
Montag
Dienstag
Mittwoch
Donnerstag
Freitag
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen