Erweiterte Suche Erweiterte Suche
3250

2.000 Goldprobe 1980 Bolesław I Chrobry - RARE

UNC/AU
add Ihre Notiz
Erhaltungszustand: UNC/AU
Literatur: Parchimowicz P 506.c

Jedna z najrzadszych prób PRL, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku numizmatycznym!

Moneta wybita w nakładzie 2 sztuk!

Próba technologiczna w ZŁOCIE 2.000 zł z popiersiem Bolesława Chrobrego, projektu Stanisławy Wątróbskiej.

Jedyna znana na rynku kolekcjonerskim sztuka tej próby.

Walor klasy muzealnej.

Menniczy stan zachowania. Naturalna patyna. Piękne lustro.

Napis PRÓBA wypukły, rant gładki, stempel lustrzany.

Złoto (Au.900), średnica 21 mm, waga 8.03 g.

Auktion
Auktion 18 - Herbst '22
Date
06 Oktober 2022 CEST/Warsaw
Ausrufungspreis
4 211 EUR
Erhaltungszustand
UNC/AU
Endpreis
12 173 EUR
Mehrgebot
289%
Ansichten: 377 | Favoriten: 14
Auktion

Auktion 18 - Herbst '22
Date
06 Oktober 2022 CEST/Warsaw
Versteigerungsverlauf

Alle Lose werden versteigert

Auktionsgebühr
Gebotsschritte
  400

Geschäftsbedingungen
Auktionsinfo
Über den Verkäufer
Öffnungszeiten
Montag
Dienstag
Mittwoch
Donnerstag
Freitag
Samstag
Geschlossen
Sonntag
Geschlossen