Odznaka bita z kontrą w tombaku / mosiądzu.
Wykonana prawdopodobnie w zakładzie J. Chylińskiego w Warszawie.
Nakrętka ciężko chodząca po słupku.
Wymiary: 32,1 x 27,3 mm.
Ślady noszenia, przetarcia na najwyższych partiach, poza tym dobry stan zachowania.