Największy nominał wśród srebrnych dwunominałówek, a przy tym bardzo ładny egzemplarz.
Drobne skaleczenia na awersie i zadrapanie poniżej prawego skrzydła orła. Uderzenie rantu od strony rewersu na godz. 10.
Przetarcia obiegiem niewielkie, prezencja piękna. Dużo połysku i ładna patyna.
Odmiana z koroną zwieńczoną mniejszym krzyżem.