Rok 1 - 270/1r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Data: L A Legenda w otoku: ΑVΤ Κ Λ Δ ΑVΡΗΛΙΑΝΟC CЄB
Rewers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: IACO VABAΛΛAΘOC AΘHNOV AVT C P ω
Obiegowy stan zachowania. Rzadszy egzemplarz.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 19.8 mm, waga 7.22 g