Rok 7 - 291/2r. n.e.
Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku perełkowym. Legenda w otoku: A K M OVA MAΞIMIANOC ΣEB
Rewers: Herakles stojący w lewo, trzymający w lewej dłoni maczugę i skórę lwa, a w prawej Wiktorię. W prawym polu gwiazda. Data: Z L
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 18.9 mm, waga 8 g