Rzadka pozycja - banknot talarowy Księstwa Warszawskiego, zachowany bez ostemplowania Centralnej Komisji Likwidacyjnej na odwrocie (nie zgłoszony do wykupu).
Stan naturalny, bez konserwacji, a jedynie z "domorosłym" podklejeniem bibułką na górnym marginesie.
Dość dobry w ogólnym odbiorze, nie wymęczony mocno obiegiem.
Na pewno ponadprzecięty stan zachowania, szczególnie jak dla jednotalarówki bez stempla.