Bardzo ciekawa odznaka, wykonana w srebrze, w warsztacie Teodora Wernera, sygnowana jego nazwiskiem oraz kotwicą - znakiem Karola Malcza, którego to renomowany warsztat przejął.
Odznaka symbolizująca prawdopodobnie ukończenie uniwersytetu medycznego na terenach polskich pod zaborem rosyjskim, bądź państwa rosyjskiego. Ładnie emaliowana i zachowana. Nakrętka puncowana, wykonana również w srebrze.
Wymiary 36 x 32 mm, nakrętka o średnicy 17 mm, bardzo dobrze dopasowana do słupka.