Klasyczna "czytanka" dla początkujących kolekcjonerów, przybliża wiele zagadnień numizmatycznych, które można poczytać do poduszki.
Mimo, że niektóre z przedstawionych trendów nieaktualne, jak np. działy poświęcone przechowywaniu, czy konserwacji monet, to jednak zawiera wiele przydatnych i wartościowych dla początkującego kolekcjonera informacji.
Egzemplarz używany, podniszczona okładka, wewnątrz pęknięcie jednej ze składek, ale ogólnie wnętrze w stanie dobrym.
- wydanie 1988, Ossolineum
- format 12.5 x 19.5 cm
- stron 225 + zdjęcia
- oprawa miękka