Búsqueda avanzada Búsqueda avanzada

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Notificaciones durante la subasta en vivo
notifications_off Alerta: No
textsms SMS: Falta
add Tu nota
Descripción de lote
Clasificación: VF+/XF
Referencias: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Subasta
AUKCJA ZIMOWA '23
Fecha
04 Febrero, 10:00 CET/Warsaw
Precio inicial
3 286 EUR
Clasificación
VF+/XF
Inicio de subasta en vivo
lock Subasta está en construcción - Registro aún no esta disponible
Enviar un mensaje a la Casa de Subastas

¿Tiene preguntas sobre este lote o sobre las pujas?’

Visitas: 191 | Favoritos: 4
Subasta

AUKCJA ZIMOWA '23
Fecha
Sábado, 04 Febrero, 10:00 CET/Warsaw
Desarrollo de pujas

Todos los lotes son listados en pujas

Prima de subasta
Subidas
  400 000
  800 000

Términos y condiciones
Sobre subasta

Sobre vendedor
Contacto
GNDM sp. z o.o.
Horario de apertura
Lunes
Martes
Miércoles
Jueves
Viernes
Sábado
Cerrado
Domingo
Cerrado