Tarkka haku Tarkka haku

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Ilmoitukset live-huutokaupan aikana
notifications_off Hälytys: Ei
textsms SMS: Ei ole
add Sinun muistiinpanot
Kohteen kuvaus
Kuntoluokka: VF+/XF
Bibliografia: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Huutokauppa
AUKCJA ZIMOWA '23
Päivämäärä
04 Helmikuu, 10:00 CET/Warsaw
Lähtöhinta
3 286 EUR
Kuntoluokka
VF+/XF
Live-huutokauppa alkaa
lock Huutokauppaa laitetaan pystyyn parhaillaan - Rekisteröinti ei ole vielä mahdollista
Lähetä viesti huutokauppakamarille

Onko sinulla kysyttävää tästä kohteesta tai huutokauppaan osallistumisesta?

Näytöt: 190 | Suosikit: 4
Huutokauppa

AUKCJA ZIMOWA '23
Päivämäärä
Lauantai, 04 Helmikuu, 10:00 CET/Warsaw
Huutokaupan kulku

Kaikki listatut kohteet huutokaupataan

Huutokaupan provisio
Korotukset
  400 000
  800 000

Säännöt ja ehdot
Huutokaupasta

Tietoa myyjästä
Yhteystiedot
GNDM sp. z o.o.
Aukioloajat
Maanantai
Tiistai
Keskiviikko
Torstai
Perjantai
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai
Suljettu