Recherche avancée Recherche avancée

August II Mocny, Medal koronacyjny 1697 "z Polakami krwią połączony" - b. rzadki

XF+/AU
star_border
Notifications pendant la vente aux enchères en direct
notifications_off Alerte: Non
textsms SMS: Manque
add Votre note
Description du lot
État de conservation: XF+/AU
Littérature: Hutten-Czapski 2586 (R2), Raczyński 269

Piękny i ciekawy medal koronacyjny Augusta II z drzewem genealogicznym na rewersie. Medal o charakterze propagandowym, z drzewem, którego korzenie "udowadniały" jego spokrewnienie z Jagiellonami, a konkretniej, że nowo obrany monarcha Polski jest prawnukiem Kazimierza IV. Genealogii towarzyszy zaś piękna sentencja "Polonis Sangvine Iunctus", czyli "z Polakami krwią połączony".

Sygnowany w przekroju ramienia G.W.

Bardzo rzadki.

Srebro, średnica 42.5 mm, waga 28.89 g.

Awers: popiersie króla w długiej peruce, w prawo, w podwójnym otoku legenda:
FRIDERICVS AVGVSTVS DEI GRATIA REX POLONIAE/SACRI ROMANI IMPERII ARCHIMARESCHALLVS ET ELECTOR

Rewers: Drzewo genealogiczne od Kazimierza IV Jagiellończyka, do Fryderyka Augusta, w tarczy: ELECTVS/D 17/27 IVNII/CORONATVS/D 5/15 SEPT./M D C III CA, w otoku: POLONIS SANG: VINEIVNCTVS

Vente aux enchères
AUKCJA ZIMOWA '23
Date
04 Février, 10:00 CET/Warsaw
Prix de départ
2 190 EUR
État de conservation
XF+/AU
Vente aux enchères en direct
lock La vente est en préparation - L'enregistrement n'est pas encore possible
Envoyer un message au commissaire-priseur

Vous avez des questions sur cet objet ou sur la participation à la vente aux enchères?

Visualisations: 106 | Favoris: 4
Vente aux enchères

AUKCJA ZIMOWA '23
Date
Samedi, 04 Février, 10:00 CET/Warsaw
Déroulement des enchères

Tous les articles seront mis aux enchères

Frais d'adjudication
Surenchères
  400 000
  800 000

Règlement
À propos de enchères

À propos du vendeur
Contact
GNDM sp. z o.o.
Heures d'ouverture
Lundi
Mardi
Mercredi
Jeudi
Vendredi
Samedi
Fermé
Dimanche
Fermé