Recherche avancée Recherche avancée

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Notifications pendant la vente aux enchères en direct
notifications_off Alerte: Non
textsms SMS: Manque
add Votre note
Description du lot
État de conservation: VF+/XF
Littérature: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Vente aux enchères
AUKCJA ZIMOWA '23
Date
04 Février, 10:00 CET/Warsaw
Prix de départ
3 286 EUR
État de conservation
VF+/XF
Vente aux enchères en direct
lock La vente est en préparation - L'enregistrement n'est pas encore possible
Envoyer un message au commissaire-priseur

Vous avez des questions sur cet objet ou sur la participation à la vente aux enchères?

Visualisations: 182 | Favoris: 3
Vente aux enchères

AUKCJA ZIMOWA '23
Date
Samedi, 04 Février, 10:00 CET/Warsaw
Déroulement des enchères

Tous les articles seront mis aux enchères

Frais d'adjudication
Surenchères
  400 000
  800 000

Règlement
À propos de enchères

À propos du vendeur
Contact
GNDM sp. z o.o.
Heures d'ouverture
Lundi
Mardi
Mercredi
Jeudi
Vendredi
Samedi
Fermé
Dimanche
Fermé