Piękny i bardzo rzadko spotykany w handlu medal.
Pośmiertny medal z 1821 roku upamiętniający postać Stanisława Mokronoskiego - szambelana króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, posła na Sejm Czteroletni, a także generała wojsk koronnych.
Stan zachowania menniczy. Dodająca uroku, gabinetowa patyna. Medalowe lustro. Nota potwierdzająca znakomity stan.
W komplecie oryginalny dokument z 15 czerwca 1790 roku dla Rotmistrza Czarneckiego, podpisany przez Mokronoskiego. Dwie złączone kartki na papierze ze znakiem wodnym. Format 21 x 35 cm
Sygnowany pod popiersiem (Baerenda).
Srebro, średnica 40 mm, waga ~20 g